Pivovary
Podle zemí
Argentina
Quilmex
Největším argentinským pivovarem je Quilmes ze stejnojmenného města cca 30 km na jihovýchod od Buenos Aires. Pivovar založil v roce 1888 Němec Otto Bemberg a dnes patří Anheuser Busch-InBev.
Česká republika
Chroust
Staročeský pivovárek v Dobrušce
Nachmelená Opice
Island
Pivovar Einstök se nachází pouhých 60 mil jižně od polárního kruhu v rybářském přístavu Akureyri na Islandu, kde voda stéká z dešťů a prehistorických ledovců po hoře Hlíðarfjall přes lávová pole a poskytuje nejčistší vodu na světě, která je dokonalým základem pro vaření lahodně osvěžujících ručně vyráběných piv. Jako sládek zde působí Baldur Karason, první Islanďan po padesáti letech, který absolvoval prestižní pivovarnický program na Heriot Watt University v Edinburghu. Díky svým pokročilým znalostem a kreativitě je ideálním vrchním sládkem pivovaru Einstök, kde kombinuje ty nejlepší suroviny, aby dodal řemeslné pivo, které je výrazné a chuťově výrazné, ale zároveň lahodně osvěžující a dobře pitelné.
Korsika
Brasserie Pietra
Společnost Brasserie Pietra, kterou založili Armelle a Dominique Sialelli, je původem výroby prvního korsického piva. Tato myšlenka by vzklíčila v létě 1992 během koncertu I Muvrini v Corte . Ochranná známka Pietra je inspirována názvem vesnice Pietraserena, odkud pochází rodina Sialelli.
Německo
Pivovar Augustiner Bräu
Augustiner Brau je nejstarší existující pivovar v Mnichově a známý daleko za hranicemi hlavního bavorského města pro své prvotřídní piva.
Německý pivovar založený v roce 1328 v Mnichově, který si stále drží retro image. Jako jeden z posledních velkých pivovarů v Mnichově není vlastněn mezinárodním koncernem. Pivovar si vyrábí vlastní slad, čerpá vodu z hloubky 230 m a pivo tam zraje v dubových sudech.
Nejznámější pivo je Augustiner Helles s 5,2% alkoholu. K výrobě piva Augustiner se používají jen čtyři ingredience: voda, zrno (ječmen nebo pšenice), chmel a kvasnice.
Pivovar Jacob
Rodinný pivovar Jacob se nachází na břehu jezera v městečku Bodenwöhr severně od Regensburgu. Byl založený v roce 1758 za účelem produkce piva pro místní železářskou huť a Jacobové ho získali do svého vlastnictví v roce 1884, kdy ho koupil pradědeček dnešních vlastníků Johann Baptist Jacob. Pivovar si zakládá na tom, že je skutečně rodinným pivovarem a takto přistupuje k produkci i distribuci svého piva. Vaří tradiční německé ležáky, ale známý je především svými pšeničnými pivy. Kromě "Naturtrübe" (přirozeně zakalené) standardně vaří také Kristal, Dunkel, Winter a Doppelbock. Jako jeden z mála tradičních pivovarů se nebojí experimentovat se stařením piva v sudech a speciálních ručně vařených chmelených edicích. Takže vlastně patří také mezi také Craftbier (řemeslné pivovary).
Pivovar Paulaner
Většina milovníků piva se shodne na tom, že nejlepší pivo se vaří v Německu. Ještě lepší je, když se vyrábí v Mnichově, hlavním městě piva v Bavorsku. Právě zde byla uvařena první várka před téměř čtyřmi stoletími "Paulaner". Od té doby se tento nápoj proslavil daleko za hranicemi své vlasti: dnes se vyváží do více než 70 zemí a jeho roční produkce přesahuje 2 miliony hektolitrů.
Historie piva Paulaner
První zmínka o pivu "Paulaner Salvator" pochází z roku 1634. Za vznik legendárního nápoje vděčí Bavoři mnichovským mnichům z kláštera Neudeck ob der Au, kteří v 17. století začali vařit silné pivo pro vlastní potřebu. Zbytek produktu rozdávali chudým nebo ho prodávali do místních hostinců. Kvalita nápoje nebyla jen dobrá, ale vynikající, protože mniši při jeho výrobě dodržovali zákon o čistotě piva z roku 1516 (mimochodem, dodržuje se dodnes). Podle tohoto dokumentu mohly být do složení pěnivého piva zahrnuty pouze přírodní suroviny: voda, slad, chmel (kvasnice se objevily později). A samotní ministři řádu se samozřejmě zajímali o slušnou chuť hotového výrobku. V roce 1751 dostali bavorští mniši úřední povolení prodávat točené pivo. Hlavním sládkem řádu Paulaner byl mnich Valentin Stefan Stille, mezi bratry ve víře známý jako Barnabáš. Zasloužil se o vytvoření inovativní receptury Paulaner Salvator, která se v Mnichově používá dodnes. Historie piva Paulaner V roce 1806 převzal pivovar Franz Xaver Sacherl, který jej renovoval a rozšířil. Název podniku byl mezi lidmi oblíbený "ZacherlBräu" (Sacherlův pivovar). Teprve o deset let později, v roce 1818, byly zahájeny masové bavorské pivní slavnosti, z nichž první byla uspořádána na louce Wiesn. Ve dvacátém století pivovar aktivně zvládal nové technologie, neustále se modernizoval a držel krok s dobou. Pivovar byl vážně poškozen při bombardování v roce 1944, ale do roku 1950 byl plně obnoven. V roce 1979 přešel podnik do vlastnictví mnichovské podnikatelské rodiny Scherghuberů, která jej vlastní dodnes.
Pivovar: Klosterbrauerei Weltenburg GmbH.
Jedná se o nejstarší klášterní pivovar na světě, založený r. 1050.
Od roku 1050 se v klášteře Weltenburg na tzv. "Dunajském průlomu" nebo také "Weltenburgské úžině" v srdci Bavorska vaří speciální piva. Originální, čisté, plné charakteru a s vybranými surovinami s téměř tisíciletou tradicí vaření piva.
Pivovar Thurn und Taxis
Thurn & Taxis je historický knížecí pivovar, který se nachází v německém městě Regensburg (Řezno, Ratisbone).
Historie knížecího pivovaru Thurn und Taxis je poznamenána inovativním podnikatelským duchem již více než 500 let.
Ještě předtím, než Kolumbus v roce 1492 objevil Ameriku, vyvinul Franz von Taxis (1459 až 1517) rychlý systém přenosu zpráv pro císaře Maxmiliána tzv. poštovní službu.
Tato takříkajíc první přeshraniční evropská komunikační síť umožňovala císařské rodině vládnout vzdáleným zemím a vytvářela rychlé pozemní spojení mezi tehdejšími evropskými hospodářskými centry. K přepravě pošty brzy přibyly další služby, zejména platební styk a cestovní služby. Taxi pošta je také předchůdcem moderní turistiky.
V roce 1812 byl rodině Thurnů a Taxisů postoupen Bavorským královstvím císařský klášter svatého Emmeráma v Regensburgu jako náhrada za ztrátu poštovní suverenity v Bavorsku. Pivovar St. Emmeram Abbey Brewery se 150 letou zkušeností v oblasti pivovarnictví je považován za jeden z původních pivovarů v Evropě. V průběhu znárodňování poštovních služeb se v polovině 19. století nákupem pozemků dostal do majetku společnosti značný počet dalších místních a regionálních pivovarů. Na začátku 20. století jich bylo kolem 120. Prostřednictvím strategické fúze do velké společnosti se sídlem v Schierlingu u Regensburgu se Thurn und Taxis stal pivovarem, který se vyznačuje zvláštním pivovarským uměním a inovační silou.
Thurn und Taxis byl prvním pivovarem, který neustále propagoval plzeňskou odrůdu ve svém sortimentu, rozšířil své produktové portfólio o nealkoholické nápoje, první čepované pšeničné pivo a první a jediný pivovar, který vaří žitné pivo podle tradičních receptur.
Po převzetí skupinou pivovarů Paulaner v roce 1996 značka nadále poskytuje pivo nejvyšší kvality prostřednictvím různých promoakcí, kampaní a sponzorství ve svém domovském regionu Regensburgu a okolí.
Bývalá kočárovna knížecího paláce svatého Emmeráma se od svého znovuotevření 7. července 2005 zaskvěla v novém lesku. Uprostřed pokoje pro hosty jsou varné kotlíky, ve kterých se každý týden vaří světlé, tmavé a pšeničné pivo.
Hacker Pschorr
Hacker-Pschorr je pivovar v bavorském Mnichově, který vznikl v roce 1972 sloučením pivovarů Hacker a Pschorr. Hacker byl založen roku 1417 na křížení ulic Sendlinger a Hackstraße, téměř sto let před přijetím zákona o čistotě piva Reinheitsgebot z roku 1516. Pivovar Hacker-Pschorr se od roku 1979 řadí do skupiny Paulaner.
Historie
Na konci 18. století koupil Joseph Pschorr (1770–1841) pivovar Hacker od svého tchána Petera-Paula Hackera. Následně založil další podnik na výrobu piva pod vlastním příjmením. Zřízeny byly také rozlehlé sklepy na Landsberger Strasse. Každý z jeho synů, Georg Pschorr (1798–1867) a Matthias Pschorr, získal do vlastnictví jeden ze dvou pivovarů. V roce 1972 došlo ke sloučení obou nezávislých podniků za vzniku značky Hacker-Pschorr a první výrobky s novým názvem se na trhu objevily o tři roky později. Roku 1979 pivovar získal nového vlastníka Josefa Schorghubera, který jej koupil za 80 milionů marek a daný rok získal za sto milionů marek i pivovar Paulaner. V roce 1994 došlo k reorganizace společnosti za vzniku Paulaner Brauerei AG a Paulaner-Salvator Beteiligungs. Vlastní produkce Hacker-Pschorr byla roku 1998 ukončena a následně ji převzaly pivovary Paulaner. Nadále tak zůstala obchodní značka. Paulaner se řadí do skupiny Brau Holding International, představující společný podnik Schörghuber Unternehmensgruppe a Heinekenu.
Korunní princ Ludvík Bavorský při příležitosti svého mnichovského sňatku v roce 1810 pověřil vedoucího pivovaru Josefa Pschorra, aby v rámci oslav uvařil speciální pivo. Jednalo se o začátek pivních slavností Oktoberfest, které probíhají na pozemku darovaném Josefem Pschorrem.
Jako první mnichovský pivovar prodávají od roku 2007 celý svůj sortiment v lahvích s patentním uzávěrem.
Pivovar: Hacker-Pschorr Bräu GmbH, Ohlmüllerstr. 42, 81541 München, Německo
Piva: Hacker Pschorr - Münchner Dunkel
Nigérie
USA
Sierra Nevada Brewing Co.
Sierra Nevada je americký pivovar, který byl založen v roce 1979 domácími pivovarníky Kenem Grossmanem a Paulem Camusim ve městě Chio v Kalifornii. Původně šlo o obchod s potřebami pro domácí vaření piva a v roce 1980 uvařili své první pivo stylu amerického stoutu. Již legendární pivo Sierra Nevada Pale Ale právě vznikal v této době a trvalo delší dobu, než se jim podařilo recepturu doladit. Toto pivo ovlivnilo mnohé craft beer pivovary a chutě pivařů po celém světě. Díky raketovému růstu oblíbenosti jejich piv navyšoval pivovar několikrát svoji kapacitu. V současné době je pivovar Sierra Nevada Brewing Co. jedním z největších pivovarů v USA, od roku 2016 je sedmým největším pivovarem ve Spojených státech.
Pivo Sierra Nevada Pale Ale
Sierra Nevada Torpedo